TISP-Quiz   

5MT in het Zwarte Woud

Onze leerlingen van 5MT (Mechanische vormgevingstechnieken) mochten ook dit jaar naar Arburg in het Zwarte Woud, dankzij Loomans Group en Arburg België. Arburg produceert spuitgietmachines en is op dit gebied wereldtop.

Na een lange busreis stond ons een lekker diner te wachten in ons hostel. Nat wat pool en golf was het bedtijd, want we moesten vroeg uit de veren. Om 8 uur werden we immers verwacht voor een inleiding over de bedrijfsfilosofie en het opzet van de 2 uur durende geleide rondleiding. Deze was in het Engels, met een Duits accent. Op dit bedrijf kom je zowat al de afdelingen van onze school tegen: er wordt gedraaid en gefreesd, geslepen en gelast. De machines moeten bovendien elektrisch en elektronisch aangestuurd worden en er is zelfs een houafdeling binnen het bedrijf. Arburg maakt dan ook 65% van de machines in eigen huis.

Na een lekker middagmaal en een vrije rondgang in het bedrijf was het tijd voor de lange busreis richting Belgische Kempen.

 

Laatste TISP-nieuws